euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

Xindl X s láskou a gitarou na turné po Slovensku a Čechách

 

Ani popové pozlátko, ani neuchopiteľný umelec. Český hudobník Xindl X vo svojej tvorbe zaujímavo kombinuje hip-hop, folk, jazz a blues. Ťažiskom jeho piesní sú však texty, založené na osobnej výpovedi, okorenené správnou dávkou zmyslu pre iróniu. Jeho najznámejšia pieseň Anděl sa stala najsledovanejším českým videom na Youtube a aktuálne dosahuje takmer 8 miliónov zhliadnutí.

Ani popové pozlátko, ani neuchopiteľný umelec. Český hudobník Xindl X vo svojej tvorbe zaujímavo kombinuje hip-hop, folk, jazz a blues. Ťažiskom jeho piesní sú však texty, založené na osobnej výpovedi, okorenené správnou dávkou zmyslu pre iróniu. Jeho najznámejšia pieseň Anděl sa stala najsledovanejším českým videom na Youtube a aktuálne dosahuje takmer 8 miliónov zhliadnutí. Medzi ďalšie známe skladby patrí Dysgrafik, Chemie, Láska v housce. 

Xindl X má na konte dve zlaté dosky (Návod ke čtení manuálu, Praxe relativity), ocenenie Skokan roka v rámci Českého Slávika a niekoľko nominácií na ocenenie Českej hudobnej akadémie – Anděl (Pieseň roka - Anděl, Láska v housce a Videoklip roka – Anděl, Láska v housce, Spevák roka a Folk a country album – Návod ke čtení). 

Pražský raper s gitarou je ideálnym stredným prúdom pre ľudí, ktorí majú husiu kožu z komerčných klišé a poteší ich hodnotná hudba s nadhľadom.

Termíny jednotlivých koncertov si môžete pozrieť na http://www.xindlx.cz/koncerty 

 


Ohodnoťte:
7%

Hodnotené 34 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS