euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

The Count Basie Orchestra vystúpi v Bratislave

 
Americký swingový orchester The Count Basie Orchestra príde na Slovensko,koncert sa uskutoční vo Veľkom štúdiu Slovenského rozhlasu vystúpi 4. novembra 2010.

The Count Basie Orchestra patrí medzi najstaršie, najznámejšie a nemnohé svetové big bandy, ktoré doposiaľ aktívne koncertujú. Na svojom konte má množstvo ocenení, medzi nimi 17 cien Grammy, milióny hudobných fanúšikov oceňujú dodnes jeho nahrávky a hudobné majstrovstvo. Orchester, založený Countom Basiem v roku 1936, je na scéne dodnes, vystriedalo sa v ňom viacero hudobníkov. Aj v súčasnosti sú v súbore ešte členovia orchestra, ktorí hrali so zakladateľom Countom Basiem, konkrétne trombonista Clarence Banks, saxofonista John Williams a kontrabasista James Leary. Ich neopakovateľný zvuk, kombinujúci kansaský mestský blues so swingom formou a rytmom vlastným len tomuto orchestru, sú jedinečným poznávacím znakom známym ako „Basie Sound“.

The Count Basie Orchestra tvorí v súčasnosti 19 hudobníkov zachovávajúcich tradíciu tejto „American Institution“ prostredníctvom kompozícií v rámci celého pôvodného repertoáru Counta Basieho v kombinácii s novším materiálom. Orchester v poslednom čase nahráva s Jamie Cullumom a Tony Bennettom a zaznamenal úspech aj s najnovším albumom Ray sings, Basie swings z roku 2007. Zmenu priniesol tohtoročný 12. september, keď dlhoročný líder a člen orchestra Bill Hughes (1930) prenechal vedenie orchestra Dennisovi Mackerelovi.


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 31 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS