euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

Tetzepi v Bratislave opäť zažiarili..

 
Fenomenálny holandský jazzový orchester Tetzepi v nedeľu zvalcoval Zrkadlový háj. Ich originálne kompozície prekvapili prevažne mladé publikum..

Už po druhýkrát sme v Zrkadlovom háji s napätím očakávali príchod 14- členného jazzového orchestra, zloženého nielen z holandských hudobníkov, ale aj zo špičky jazzových muzikantov z celého sveta.

Po vyše roku slovenskému publiku Tetzepi predviedli svoj druhý album. Nové kompozície súčastných skladateľov boli plné hudobných zvratov, ktoré orchester s rytmickou presnosťou a napätím úžasne odpálil. Vyvážená súhra a geniálne sóla jednodlivých hráčov, prevažne dychárov, predstavovali vrchol modernej jazzovej improvizácie. Lyrické pasáže nečakane striedali s rytmyckým burácaním, pričom spojili miestami klasický jazz s elektronickými prvkami. Geniálny trubkár Hans Leeuw skadby obohatil o elektroniku pomocou jeho jedinečne spracovanej trubky, kde za pomoci namontovaného druhého nátrubku primiešal do skladieb farebné a príťažlivé efekty.

Koncert bol nielen jedným z hudobných zážitkov, ktoré sa dajú považovať za kuriózne, ale aj možnosť povzniesť sa na duchu prostredníctvom "nového" jazzu, ktorý v sebe nesie nespútanosť, hĺbku, dravosť, šťastie, vášeň a gule.

Veľmi sa tešíme sa na ďalšie koncerty..

Bližšie info: http://www.tetzepi.nl/Eng/

 

AB   


Ohodnoťte:
19%

Hodnotené 38 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS