euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

Slobodná Európa a Zóna A majú 45 rokov (...a sú na turné) !!!

 

Slovenské punkové legendy Zóna A a Slobodná Európa dnes v Prahe odštartujú historicky druhé spoločné turné po Slovensku a Českej republike

Šnúru s desiatimi koncertnými zastávkami pripravili pri príležitosti tohtoročných okrúhlych výročí oboch kapiel. Zóna A si tento rok pripomína svoje 25. narodeniny, kým Slobodná Európa 20. výročie svojej existencie. Naposledy sa takto spolu na jednom pódiu v rámci spoločnej šnúry predstavili pred piatimi rokmi na veľmi úspešnom turné s názvom 35 rokov punku, chaosu a pakárne na Slovensku.

Čaká vás desať nedupaných koncertov a je len na vás, ktorý si vyberiete. Zaujímavý by možno mohol byť brtatislavský koncert v Estrádnej sále PKO, kde obe kapely vystúpia na Prvom ročníku Bratislavského Undergroundového Majálesu 2009, kde okrem Zóny A (v súčasnej i pôvodnej zostave) a Slobodnej Európy, vystúpia aj skupiny Ugly Show Girls, Vandali, Vrbovskí Víťazi, Živé Kvety, Kosa z nosa, Chiki liki tu-a a českí Psí vojáci.

Koncertná šnúra 45 Birthday Party Tour 2009 by mala priniesť i rôzne prekvapenia a improvizácie, keďže niektorí členovia Slobodnej Európy predtým pôsobili v Zóne A. Fanúšikovia a fanúšičky sa tak môžu tešiť na "zaujímavé rošády a hosťovania". Navyše, okrem predskokanov, si budú na koncerty pozývať rôznych hostí - spriaznených muzikantov, prípadne svojich bývalých členov.


16. apríl - Praha
30. apríl - Brno
1. máj - Olomouc
2. máj - Zlín
14. máj - Nitra
15. máj - Banská Bystrica
16. máj - Moravany nad Váhom
23. máj - Bratislava
29. máj - Prešov
30. máj - Košice

www.zonaa.sk
www.slobodnaeuropa.sk


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 35 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS