euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

Sedem rokov v...

 

14 Piatok 20.00 GEORGIJ BAGDASAROV (AR) / koncert Georgij Bagdasarov je mladý hudobník pôvodom z Kazachstanu, no čo sa šírky, či rozsahu týka, prebrázdil priam audiovizuálnu diaľnicu. V hudbe si prešiel od punku a techna až k voľnej improvizácii s nájdenými predmetmi. Študoval kompozíciu na Moskovskej akadémii umenia a film v Petrohrade a v jeho audiovizuálnych projektoch kladie dôraz na materiálnu podstatu média a odkazuje na dejiny kinemtografie.

Bagdasarov/Vatagin (AR/CZ, UA/AT), Pjoni/Stroon/Chaosdroid (SK)

Koncertný štart nového roka a zároveň oslava siedmych narodenín A4 (áno, už!) má podobu dvojitej porcie improvizácie, ambientných plôch na akustických nástrojoch s delikátnymi elektronickými doplnkami: violončelá, saxofón, vibrafón, noisy sem, dróny tam.
Georgij Bagdasarov je hudobník a filmár pôvodom z Arménska a čo sa šírky i rozsahu týka, prebrázdil priam audiovizuálnu diaľnicu. Študoval kybernetiku, ale aj hudobnú kompozíciu a film, momentálne pôsobí v Prahe. Alexandr Vatagin pochádza z ukrajinskej Jalty a žije v Rakúsku, kde patrí medzi najzaujímavejších improvizátorov. Hudobné krajiny tohto dua by sa určite nebránili označeniu za meditatívnu elektroakustickú zvukomaľbu.
Domácu scénu okysličí v podobnom duchu svieži vánok poetických aj melancholických violončelovo-vibrafónových plôch dvojice Pjoni a Stroon s live projekciou od Chaosdroida: medzi “váhavým expresionizmom” a “patetickým minimalizmom”... ale v každom prípade s “generatívnym vizualizmom”.


Ohodnoťte:
10%

Hodnotené 21 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS