euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

Projekt Start Lab prezentoval prvý mesiac pôsobenia

 
V sobotu 2.10.2010 sa v priestoroch Novohradskej knižnice v Lučenci uskutočnilo multidisciplinárne kultúrne podujatie Start Lab, ktoré pripravilo neformálneho zoskupenie ArtPublic. Podujatie predstavilo tvorbu návštevníkov hudobných, literárnych a fotografických workshopov organizovaných v rámci projektu Start Lab, ktoré budú pokračovať až do konca októbra. Projekt sa realizuje v spolupráci s VÚC BB a s finančnou podporou nadácie Intenda.

 

Študenti stredných škôl sa každý týždeň stretávali v Novohradskej knižnici, aby pod vedením mladých lektorov (Katarína Acélová, David Koronzi - fotografia Martin Dzúr, Peter Balko - literatúra, Ivan Borlog – perkusie) vytvorili umelecké diela, z ktorých vznikol multimediálny celok na tému Rúbanisko.  


    Vďaka tvorivému nasadeniu lektorov i účastníkov sa mesačné úsilie dotiahlo do úspešného konca a výstupy z workshopov sa mohli prezentovať na záverečnom podujatí. Pozvanie prijali aj kvalitní hudobní hostia z Bratislavy. V plnej forme sa v podzemných priestoroch Novohradskej knižnice predviedli Foolk (Dušan Vančo, Rádio_FM), 900piesek, Psychedelic cirkus a  Oxal, ktorí potešili energickými setmi súčasnej elektronickej hudby. Zážitok dotvárali videoprojekcie od VJ Styx využívajúce fotografie účastníkov workshopu. Všetky práce účastníkov literárneho a fotografického workshopu sú prístupné verejnosti v Galérii Priestor (dvor Novohradskej knižnice).


    Projekt pokračuje aj v októbri. Účastníci workshopov budú tvoriť diela na tému Život na hrane, ktorá sa bude venovať rôznym skupinám obyvateľstva žijúceho na okraji spoločnosti. Úlohy hudobných hostí sa zhostí bratislavská nu-jazzová kapela EA a domáci Jack Cambell.  ArtPublic pozýva všetkých priaznivcov dobrého umenia do Novohradskej knižnice na podujatie Start Lab 2,  ktoré sa uskutoční 12.11.2010 o 20:30.


Ohodnoťte:
27%

Hodnotené 43 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS