euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

Pet Jazz 2009

 
PETJAZZ- V klube za zrkadlom sa odohral dynamický koncert slovenských jazzových velikánov..

    Petržalský jazzový večer PET JAZZ 2009 sa niesol v znamení nových aj dôverne známych tvárí slovenskej jazzovej scény. Medzi tie nové pratrili nepochybne mladí talentovaní muzikanti The llusions Trio z Veľkých Kapušian v zložení na gitare Andrej Karlík, na base František Šimku, na bicích Michal Fedor, ktorí prekvapili nápaditými témami a súhrou, aj napriek tomu, že vznik ich zoskupenia sa datuje rokom 2008.

    Gitarista Andrej Hruška a jeho H-Projekt priniesli so sebou do Zrkadlového hája mystické témy, bratia Hittrichovci na bicích a base a čistý tón trubkára Samuela Šimeka s bohatými melodickými nápadmi pripravili bohužial poloprázdnu sálu na vystúpenie večerného zážitku.

    Nečakaná strela s názvom Partnership Unlimited pod vedením fenomenálneho basáka Oskara Rózsu predčila všetky možné očakávania. Vyslovená súhra šeliem bubeníka Martina Valihoru, už spomínaného Oskara a klávesáka Ondreja Krajňáka vyrazila dych poloprázdnej sále nadšencov, ktorí úplne stačili skromným muzikantom na nadelenie absolútne dokonalých groovov. Aby toho nebolo málo, prizvaný český tenorsaxofonista Ondřej Štveráček si bravúrne poradil s dravým prostredím živelnými nekončiancimi témami. Silný zážitok môžu ľutovať všetci jazzový nadšenci, ktorí sa nezúčastnili.

 

AB

 

 


Ohodnoťte:
25%

Hodnotené 46 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS