euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

Madama Butterfly na podporu povodňami postihnutých území Slovenska

 

Generálni riaditelia Slovenského národného divadla (SND) a Slovenskej televízie (STV) Ondrej Šoth a Štefan Nižňanský pozývajú všetkých, ktorým nie je ľahostajný osud ľudí z povodňami postihnutých území na Slovensku, do divadla na krásnu operu MADAMA BUTTERFLY alebo k televíznym obrazovkám STV2, ktorá bude vysielať inscenáciu Pucciniho opery v priamom prenose. Špeciálne predstavenie sa uskutoční už v utorok 8. júna 2010 o 19.00 hod. v Sále opery a baletu v novej budove SND.

Zbierku bude možné podporiť dvoma spôsobmi – diváci v divadle ľubovoľným príspevkom do označených pokladničiek a televízni diváci poslaním príspevku na bankové účty zriadené pri tejto príležitosti. Ich čísla, ako aj presné inštrukcie budú uvedené na spodnej lište počas priameho prenosu.

Kontá na pomoc zaplaveným oblastiam spravujú organizácie: Človek v ohrození, Slovenský Červený kríž Slovenská katolícka charita.

Opernú inscenáciu Madama Butterfly naštudoval v SND spolu s dirigentom Oliverom Dohnányim Peter Konwitschny z Nemecka, ktorý býva označovaný za jedného z najväčších operných režisérov súčasnosti. V utorok sa obľúbený titul predstaví v obsadení: Jana Doležílková, Monika Fabianová, Ľudovít Ludha, Daniel Čapkovič, Ivan Ožvát, František Ďuriač, Martin Malachovský a ďalší. Dirigovať orchester a zbor Opery SND bude taliansky dirigent Marco Munari.

 

Vstupenky v cene 5, 10, 16 a 25 eur sú v predaji v pokladniciach SND.

Viac info nájdete na: www.snd.sk


Ohodnoťte:
4%

Hodnotené 37 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS