euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

Kraak and Smaak - Holandská delikatesa

 

Van Gogh, Heineken a Kraak & Smaak, tri najslávnejšie holandské mená. Potom čo v lete ako headlineri roztančili festival Pohoda sa ich soundsystem ukáže po druhý krát na Slovensku. 6.11. v Nu Spirit Clube na akcii, ktorá bude patriť k vrcholom klubovej jesene. Ako predskokan sa predstaví bratislavský producent Milos alias M-dog a jeho live act.

V období 2003-06 vydali Kraak & Smaak niekoľko dnes už raritných dvanásťpalcov a svojim debutovým albumom Boogie Angst si získali rešpekt u tastemakerov ako Pete Tong, Annie Nightingale a Jason Bentley. Globálny dopyt po ich energickom funkovom sounde spôsobil, že ich britský label Jalapeno šikovne nakontraktoval kapelu v USA, Beneluxe a Japonsku a pre Kraak & Smaak sa tak otvoril svet.

 V roku 2008 vydali svoj druhý album Plastic People. Z neho pochádza aj hit Squeeze Me s vtipným videom a vokálom ktorý zaobstaral Ben Westbeech. Len v USA predal vyše 70000 downloadov a zabezpečil kapele vystúpenie v prestížnej show Jimmyho Kimmela a adoračné blogy od mien ako Kanye West, alebo Perez Hilton. O rok neskôr zhrabli spolu s The Ting Tings cenu European Border Breakers Award (EBBA) a vyprodukovali tanečné remixy pre umelcov ako Jamiroquai, Richard Dorfmeister, alebo Fort Knox Five. Na sklonku tohoto roku plánujú Kraak & Smaak vydanie nového albumu a vy sa môžete už 6. novembra v Nu Spirit Clube presvedčiť, že to určite bude stáť za to.

Zdroj: nuspirit.sk

 


Ohodnoťte:
12%

Hodnotené 29 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS