euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

Juraj Griglák & Company featuring Poogie Bell - 3.4. v NuSpirite

 

3. apríla dojde k veľmi vzácnemu spojeniu dvoch jazzových legiend. Zažite jedinečnú atmosféru spoločného koncertu Juraj Griglák & Company featuring Poogie Bell v bratislavskom NuSpirite.

3. apríla dojde k veľmi vzácnemu spojeniu dvoch jazzových legiend. Zažite jedinečnú atmosféru spoločného koncertu Juraj Griglák & Company featuring Poogie Bell v bratislavskom NuSpirite.

 

Griglákov band má nemenej známe a kvalitné osobnosti: Ondřej Štveráček na tenor-saxofóne, Michal Bugala na gitare a za klávesy sa posadí Eugen Vizváry. Tento projekt hrá autorskú tvorbu Grigláka a Vizváryho v štýle fusion, jazz a funk.

Talent Juraja Grigláka dávno prerástol slovenské hranice. Je firemným hráčom prestížnej značky Sadowsky, získal niekoľko prestížnych ocenení a má za sebou diskografiu plnú kvalitných albumov. Tým najznámejším je jeho sólový album Bass Friends z roku 2001, ktorý vyšiel vo virtuálnej reedícii. Nahrávka zaujala aj zahraničnú kritiku a výsledkom bolo vysoké hodnotenie magazínu Bass Player.

Spolupráca s Poogie Bellom nie je náhodná. Poogie je hosťom na Jurajovom pripravovanom albume a Juraj je opäť členom Poogie Bell bandu , s ktorým absolvoval turné v Anglicku a Rakúsku pred rokom .

Bubeník Poogie Bell je dlhoročným spoluhráčom tej najväčšej hudobníckej elity. David Bowie, Erykah Bady, Al Jarreau, alebo Roberta Flack. Tí všetci využili jeho jedinečný rytmický talent. Bell sa však najviac preslávil ako bubník legendárneho basistu Marcusa Millera.

Spoločnému koncertu na Slovensku predchádza opäť európske turné Poogie Bell bandu (Holandsko, Nemecko, Belgicko, Francúzsko), ktorého sa Juraj v marci zúčastní.

 

 

http://www.nuspirit.sk


Ohodnoťte:
7%

Hodnotené 19 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS