euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

BRATISLAVA HOT SERENADERS

 
Orchester Bratislava Hot Serenaders patrí medzi jedno z mála úzko vyprofilovaných hudobných telies na Slovensku...

Od svojho založenia v roku 1992 sa jeho obsadenie takmer nemení a osemnásť nadšencov sa pravidelne stretáva vo svojom voľnom čase bez jedinej prestávky. Čo ich v dnešných pre akýkoľvek menšinový hudobný žáner neutešených časoch drží v tomto zápale?

Na prvom mieste je to láska k hudbe, ktorej venujú všetok svoj voľný čas. Táto hudba prišla z Ameriky do Európy koncom dvadsiatych rokov a volá sa Hot Jazz, alebo Sweet and Dance Music. Vďaka tomu, že v Amerike už i v rokoch dvadsiatych bujnel tzv. gramophonový bussines sú členovia B.H.S. vášnivými zberateľmi starých autentických nahrávok, z ktorých do (ne)skorých ranných hodín píšu notu po note aranžmány. Tie potom nacvičia a v autentických oblekoch, s brillantinou na hlave, pri jednom mikrofóne a na autentické hudobné nástroje interpretujú k radosti stále väčšej a neskutočne oddanej poslucháčskej obce.

Na druhom mieste je to takisto láska k hudbe, tentoraz však z domova. Vznikla na Slovensku, nahrávala sa tu v Bratislave, tu v Prahe, avšak mala jedného spoločného a veľmi signifikantného menovateľa: osobnosť Františka Krištofa Veselého. Tento doyen slovenskej populárnej hudby preslávil hlavne začiatkom rokov štyridsiatych množstvo šlágrov, z ktorých členovia B.H.S. postupne, avšak rukou neomylnou, vyberajú tie najlepšie.

Poslednou, avšak nemenej dôležitou príčinou, ktorá udržuje orchester pri stále väčšej chuti je láska ku kolektívnej zábave a priateľské zväzky medzi jednotlivými členmi B.H.S. Stáva sa mnohokrát, že po koncertných šnúrach, kedy členovia iných orchestrov uprednostňujú samotu, či úzky kruh rodiny, páni a dámy z B.H.S. skončia pri spoločných debatách, ktoré sa zvyknú natiahnuť až do skorých ranných hodín. To však nemení nič na plnom nasadení, ktoré neodmysliteľne patrí k výkonom a hudbe, interpretovanej orchestrom Bratislava Hot Serenaders.

Najbližší koncert je profilový koncert, 21.03.2010 o 19:00 v SD Nivy, Súťažná ul. 18    
Vstupenky v predaji hodinu pred koncertom, miesta nie sú značené.


Ohodnoťte:
20%

Hodnotené 46 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS