euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

ART of LIVIN´ – RESPECT! Django Reinhardt

 

Vo štvrtok sa v Klube za zrkadlom spomínalo na gitarového génia Djanga Reinhardta, otca gypsy jazzu. Nadšené publikum bolo vo svojom živle...

Počas ART of LIVIN´ - Respect! Django Reinhardt sa znovuzrodilo umenie gitaristu, ktorý svojim výnimočným talentom a hudobným cítením pretvoril americký jazz na svoj obraz.

Ako prvé predstavilo svoje interpretácie Djanga jedno z najlepších slovnských gitarových dvojíc FARSA DUO v podaní dvoch virtuóznych rómskych hudobníkov Františka Godlu a Dušana Onodyho zo Sabinova, ktorí melodickými a emotívnymi skladbami pripravili publikum na vystúpenie headlinera.

Vystúpenie projektu 16 GYPSY STRINGS bolo pod vedením legendárneho slovenského kontrabasistu celovečeným očakávaním. Jan Jankeje privítal publikum svojim charizmatickým odľahšeným prejavom ostrieľaného muzikanta s prímesou nemeckých slov. Predstavil svojich spoluhráčov, otca Joschiho Grafa, ktorý dokonale spĺňal funkciu sprievodného hráča a harmonického podkladu a samozrejme hviezdu večera, jeho syna Gisma Grafa, ktorý vo svojich 17 rokoch ukvapuje nielen slovené publiku. Sóla v jeho prevedení sa vyrovnali cíteniu Djanga, dokonca bezproblémovo zvládal aj rýchlosť vyhrávok harmonicky zložitých sól, za čo mu patrí veľký obdiv. Táto nemecká formácia prekvapila autentickosťou interpretácie hudby Djanga Reinhardta, no nechýbali ani vlastné improvizačné prvky. Prekvapením večera sa stal rakúsky huslista rómskeho pôvodu Zipflo Weinrich, ktorého štyri struny navyše vniesli tomuto zoskupeniu originálnu tvár. 

Obdivuhodný nápad sa stretol s dobrou organizáciou a priniesol účastníkom koncertu nezabudnuteľný zážitok, ktorý ich na moment preniesol do autentického prostredia Djanga Reinhardta.   


Ohodnoťte:
19%

Hodnotené 43 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS