euforion portal

Newsletter
banner
Akcie
 

Art of Livin‘ – Juraj Griglák & Company

 

Piatok 19. júna bude na ART of LIVIN’ poriadna nakladačka. Ako inak, keď sa v ten večer stretnú na pódiu dve z najväčších osobností (nielen) slovenskej jazzovej scény.

Vidieť hrať Juraja Grigláka & Company naživo predstavuje zážitok na ktorý sa len tak nezabúda. Tento brilantný hráč na bassgitaru a kontrabas vynikajúci hlavne svojou neopakovateľnou technikou má za sebou toľko ako len málokto. Okrem toho, že v súčastnosti patrí medzi najvyťaženejších štúdiových hudobníkov a má stály angažmán v Slovenskej filharmónii, odohral množstvá koncertov snáď s každým, kto na jazzovej scéne niečo znamená. Čisto námatkom môžem spomenúť spolupráce s Matúšom Jakabčicom, Petrom Lipom, Stanleym Clarkom, Ronom Afiffom, či Gregom Hop Ykinsom. 

Aby sme však neostali nič dlžní ostatným hráčom Griglákovej formácie, napríklad na bicie sa vám nepredstaví nikto iný ako Martin Valihora! Tento niekdajší absolvent prestížnej Berklee Collage of Music vyniká v akomkoľvek projekte v ktorom či už pôsobí alebo hosťuje. Poznáte ho najmä s početných spoluprác s Oskarom Rózsom (posledne v rámci projektu Universal Cure), Johnom Shanonom, alebo s uznávanou japonskou klaviristkou Hiromi. Ako druhý basgitarista sa Vám predstaví Róbert Vizvári, pôsobiaci okrem iného v Slovenskej filharmónii na poste prvého kontrabasu. Jeho brat Eugen sa ujme klávesových nástrojov a na gitaru bude hrať Mišo Bugala. 

Predkapelou Juraj Griglák & Company bude mladá východoslovenská kapela oscilujúca medzi Veľkými kapušanmi, Strážskými a Michalovcami The Illusions Trio. O tomto zoskupení sa zvykne v kuloároch hovoriť ako o čerstvých talentoch na scéne a tento obraz napĺňajú svojimi pódiovými výkonmi do bodky. Stačí sa pozrieť na priložené video. 

Juraj Griglák & Company
http://www.youtube.com/watch?v=xV1pSaArTQ4&feature=related 

The Illusions Trio
http://www.youtube.com/watch?v=ntVB7DjffHs 

Dátum: 19.06.2009
Začiatok podujatia: 20:00 
Vstup: Predpredaj: 3 EUR (90,38 Sk)
Na mieste: 5 EUR (150,63 Sk)

Predpredaj: www.ticketportal.skwww.jurajgriglak.net 
www.martinvalihora.com 
http://www.myspace.com/michalfedor


Ohodnoťte:
0%

Hodnotené 28 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS